My Passport pēc kritiena (WD5000LMVW)
Ārējais cietais disks WD My Passport ir ļoti populārs lietotāju vidū. Nereti šie diski nokrīt zemē un tiek bojāti. Šādos diskos parasti tiek glabāti ģimenes foto un zaudējums ir sāpīgs. Tāds ir arī šis gadījums.
Simptomi - disks sāk griezties, galviņu mehānisma klikšķi, motors apstājas. Tā kā, šie diski ir aprīkoti ar USB saskarni, kas uzlodēta uz diska vadības plates, tad veikt pilnvērtīgu diagnostiku nav iespējams, jo USB neatbalsta visas nepieciešamās ATA komandas. Ir jāveic pārbūve no USB uz SATA.
USB platei 2060-771962 atbilst SATA plate 2060-771959. Pārrakstam pacienta ROM uz donora plates ROM. Tālāk noskaidrojās, ka galviņas nelasa celiņu servo marķierus, kas nozīmē, ka ir bojātas galviņas vai diska virsma. Nu ko, jāmeklē donors.
Donors atradās un jāatzīst, ka arī donora diski šiem modeļiem ir salīdzinoši dārgāki. Pēc galviņu nomaiņas disks startējas un inicializējas pareizi.
Tālāk jātiek galā ar SED. Visi My Passport diski skaitās SED (Self Encrypted Drive) un dati automātiski tiek šifrēti. Tā kā SED funkcionalitāte palika uz USB plates, tad datu atšifrēšana jāveic programmiski, vai jāliek atpakaļ USB plate. Izmēģināju disku palaist ar oriģinālo vadības plati, bet nekas nesanāca. Acīmredzot tā arī ir bojāta.
Bet tomēr ne visos šajos diskos šifrēšana tiek pielietota. Dotajam diskam lietotāja dati nav šifrēti. Līdz ar to, atkrita firmware atbloķēšana un datu atšifrēšana. Visus datus nolasīja Data Extractor pa tiešo.